Reklama AdWords

Kampanie PPC (pay-per-click) to forma reklamy, która opiera się na modelu wykupywania miejsc w specjalnie do tego stworzonych systemach, z reguły udostępnianych przez wyszukiwarki wśród których najpopularniejsza jest Google. Każdemu użytkownikowi korzystającemu z wyszukiwarki, zwraca ona wyniki w postaci listy stron oraz listy reklam, które pasują do wpisanej frazy.

Reklama kontekstowa umożliwia promocję nie tylko w wynikach wyszukiwania, ale również poza nimi, na stronach wyświetlających reklamy danego systemu. Z tego względu, jej zasięg jest bardzo szeroki. Przez fakt, że nie jest jeszcze powszechnie wykorzystywana przez firmy, skorzystanie z takiej opcji może okazać się wielką przewagą konkurencyjną.

Google AdWords jest obecnie jestnym z najwięszkych i najskuteczniejszych systemów reklamowych pozwalających prowadzić kampanie promocyjne w Internecie. W ramach Google AdWords reklamodawca ma do dyspozycji następujące rozwiązania:

 • Reklama w wyszukiwarce
 • Reklama na urządzeniach mobilnych
 • Reklama graficzna (display)
 • Remarketing dynamiczny
 • Reklamy produktowe
 • Reklama Wideo
 • Reklama w Gmail

Odpowiedni dobór w/w rozwiązań pozwala w skuteczny sposób docierać do potencjalnych klientów przy pełnej kontroli budżetu i skuteczności prowadzonych działań reklamowych.

Jak to działa?

Reklama wyświetlana jest konkretnej grupie użytkowników po wpisaniu przez nich określonych słów lub fraz w pole wyszukiwania. Reklama wyświetlana jest najczęściej z boku wyników naturalnych, a przy dużej klikalności również na górze strony, ponad zwykłymi wynikami wyszukiwania.

adwords_reklamy

Powyższy rysunek przedstawia efekt działania reklam AdWords i OnetBoksów. Obok oraz przed wynikami wyszukiwania słów „fotele” i „obrotowe” pojawiają się linki sponsorowane, wykupione dla tych słów. Zgodność przekazu reklamowego z wynikami wyszukiwania sprawia, iż reklama tak nie tylko nie przeszkadza internautom, lecz często stanowi dla nich wsparcie podczas przeszukiwania zasobów Internetu.

Dostosowanie wyświetlanych reklam do treści zapytania zadanego przez użytkownika sprawia, że taka reklama zamiast przeszkadzać, wspiera proces poszukiwania informacji.

Dzięki boksom sponsorowanym można:

 • mieć pełną kontrolę nad budżetem reklamowym – optymalizując treści reklam, zakres słów kluczowych oraz wielkość środków przeznaczanych na jedno kliknięcie wpływamy bezpośrednio i natychmiastowo na rozdysponowanie budżetu reklamowego,
 • precyzyjnie dotrzeć do grupy docelowej – możemy bardzo ściśle określać grupę docelową, której będą wyświetlane reklamy, korzystając w tym celu m.in. z określania słów kluczowych oraz lokalizacji danego użytkownika. Daje to gwarancję wyższej skuteczności,
 • wyświetlać nie tylko reklamy tekstowe – majpopularniejszy system reklam kontekstowych oferuje możliwość dodarcia do użytkowników wyszukiwarek nie tylko za pomocą reklamy tekstowej. Równie dobrze może to być reklama graficzna, czy video,
 • testować – chcąc szybko przetestować słowa kluczowe, produkty, ofertę, czy stronę www na nowej grupie docelowej, reklama kontekstowa może najszybciej dostarczyć potencjalnych klientów do testów.

Zalety tej formy reklamy:

 • precyzyjne określanie targetu – boksy reklamowe dają szerokie możliwości precyzowania grupy docelowej, której ma dotyczyć emisja;
 • optymizacja kampanii w jej trakcie – grupę docelową, słowa kluczowe (jak i pozostałe czynniki) można w trakcie trwania kampanii zmieniać;
 • płatność za efekty – reklamodawca nie płaci za każde wyświetlenie reklamy, a za kliknięcie w reklamę;
 • szybkie efekty – możliwość praktycznie natychmiastowego pojawienia się w wynikach wyszukiwania na ważne dla firmy słowa kluczowe;
 • szeroki zasięg – możliość emisji reklam poza wyszukiwarką, na stronach zawartością odpowiadających zdefiniowanym słowom kluczowym;
 • wysoka mierzalność skuteczności – systemy tego typu dają ogromne możliwości mierzenia opłacalności emisji reklamy, dostarczają również dla działu marketingu ważnych informacji o potencjalnych klientach;
 • możliwość testowania niskim nakładem – oprócz możliwości szybkiej weryfikacji opłacalości fraz kluczowych, istnieje również możliwość przetestowania i wybrania najefektywniejszych, sprawdzenia skuteczności haseł i sloganów, itp.

Nasze propozycje zastosowania boksów sponsorowanych

Wsparcie dla procesu pozycjonowania

Reklama kontekstowa sprawdza się świetnie szczególnie w początkowym okresie, gdy strona nie jest jeszcze wypozycjonowana (gdyż pozycjonowanie wymaga czasu). Dzięki boksom sponsorowanym reklama strony może wyświetlać się użytkownikom korzystającym z wyszukiwarek praktycznie w 24 godziny od zaplanowania kampanii.

Testy na grupie potencjalnych klientów

Aby sprawdzić skuteczność oferty, popyt na jakiś produkt, czy przetestować zachowanie użytkowników na nowej stronie, można śmiało wykorzystać reklamę typu PPC.

Czas jest wyznacznikiem

Czasami istnieje potrzeba dotarcia do jak najszerszej grupy potencjalnych odbiorców w stosunkowo krótkim czasie. Przykłatem tego mogą być konkursy, promocje okresowe, itd. Boksy sponsorowane są jedną z tych metod, które najlepiej wspierają takie inicjatywy. Wszędzie tam, gdzie czynnik czasu w dotarciu do konkretnej grupy odgrywa znaczącą rolę, polecamy reklamy Google AdWords.